Братовчед на Хасан Насрала вероятно ще бъде новият лидер на групировката Хизбула.

...
Братовчед на Хасан Насрала вероятно ще бъде новият лидер на групировката Хизбула.
Коментари Харесай

Кой ще наследи убития лидер на Хизбула Хасан Насрала?

Братовчед на Хасан Насрала евентуално ще бъде новият лидер на групировката " Хизбула ". Това е Хашем Сафи Ад Дин, който е считан за втория човек в организацията. Това заяви арабистът член кор. проф. Владимир Чуков в ефира на Българска национална телевизия. 

По думите му Хашем Сафи Ад Дин е началник на изпълнителния съвет на " Хизбула ".

" Нещата излизат отвън надзор. Ако Иран се намеси в спора сред Ливан и Израел, ще стане огромна война ", предизвести той.

Повод за тези терзания е вчерашното ликвидиране на водача на " Хизбула " Хасан Насрала. За него потвърдиха и от Израел, и от " Хизбула " през днешния ден. Той е умрял при въздушна офанзива от Израел над Бейрут. Големият въпрос е дали ще има конфликт на ливанска територия сред Ливан и Израел.

" Организацията на практика е обезглавена. Не е единствено Насрала, а целият първи ред от ръководители. Те се чудят какво да вършат ", разяснява Чуков.

Важна детайлност е, че Насрала е бил отвън Бейрут през вчерашния ден. Върнал се е там покъсно денем. Това значи, че израелските сили са знаели добре неговото местоположение и по кое време е подобаващия миг да атакуван, сподели още той. Според Чуков тази информация е била получена от хора на терен, а не през информационни средства.

Той описа, че преди дни ирански народен представител е споделил, че стартират да записват хора, които да изпратят като въоръжени сили в Ливан. А Израел е дал отговор, че няма да допусне ирански аероплан да кацне на летището в Бейрут. 

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР